Styď se!

28. září 2010 v 9:48 | Elis |  Tanec se psem
Znáte to...(líbí se mi používat tuhle frázi, svědčí o tom, že už má člověk alespoň něco málo za sebou). Jednou jste psa začali něco učit a měli jste k tomu docela slušně nakročeno, ale jelikož lidská trpělivost zná mezí, přestalo vás cvičení bavit a řekli jste "ten pes už toho stejně umí hodně, nemusí umět každou ptákovinu" (u mě je to tak s každým druhým cvikem - bohužel) a byl konec. Přesně takový příběh potkal i mě, klikr a Rory :-)
Povel Styď se! není zase tak složitý, minimálně tak nevypadá, ale nám zabrat dal. Učit jsme se ho začali už v létě v Podolí, kdy se nám Katka snažila vysvětlit jak to učila Waye. Zdálo se mi to jako dobrý způsob - a rozhodně to i je dobrý způsob, to bych ale nebyla já, kdybych psa nezmátla a neklikala za něco trochu jiného. Rory jsem trošku zmátla a odmítla se mnou tento prvek dále cvičit! :D
Dneska ráno jsem se probudila - pršelo, pršelo, já doma s angínou, Rory u dveří a přejížděla si packama přes čumák. Rychlostí blesku jsem vzala klikr a odměny a říkala jsem si "mám přece tak chytrého psa, proč nezkusit capturing"...než jsem se ale stihla vrátit, Rory už nic nedělala. Ale klikrovat - to chtěla! Nemohu vám přesně popsat jak a proč, ale obyčejným shapingem jsme to zvládli za 5 minut...teď Rory kde chodí, tam se stydí. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama